Strona przeniesiona pod adres

www.roweremprzezslask.eu.

Serdecznie zapraszamy!

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Kolejny ukłon w stronę rowerzystów

W okresie wakacyjnym czekają nas kolejne prace związane ze ścieżkami rowerowymi w Siemianowicach Śląskich. Ich rozbudowa, utwardzenie obecnych przejazdów oraz montaż oznakowania będzie miało miejsce w okolicach Parku Górnik, Stawu Rzęsa oraz Parku Pszczelnik.
- W zdrowym ciele zdrowy duch - w tych słowach tak naprawdę można zawrzeć potrzebę inwestowania w bazę sportową, w tym i ciągi pieszo – rowerowe. W zeszłym roku rozpoczęliśmy łączenie istniejących ścieżek, w tym roku na ich rozbudowę przeznaczamy kolejne środki. Zapewniam, że na tym nie poprzestaniemy, zbliża się nowe rozdanie środków unijnych. Jestem przekonany, iż dzięki naszym staraniom pozyskamy pieniądze zewnętrzne na dalsze inwestowanie w zdrowie mieszkańców – komentuje Jacek Guzy, prezydent miasta.
Wykonawcy mają czas do 17.06 br. na składanie swoich ofert do przetargu, dopiero po tej dacie będziemy mogli podać dokładniej ile miasto wyda na zaplanowane prace.

Przewidywane ścieżki będę biegły między zielonymi obszarami Siemianowic, z których korzysta wielu mieszkańców, ich powstanie zdecydowanie poprawi już i tak atrakcyjne tereny wypoczynkowo –rekreacyjne.

(Źródło: Puls Miasta)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz